Slovenija · danes 494 odprtih objav

Preden vložite večer v ponudbo,
izveste, kaj vas lahko izloči.

Vsako jutro preberemo nova slovenska javna naročila in pri vsakem pogoju povemo, ali ga izpolnjujete in kaj morate urediti prej, z dobesednim navedkom in stranjo. Kadar tega ne pove niti dokumentacija niti vaš profil, piše »Ni mogoče ugotoviti«: eden od štirih odgovorov, ne napaka.

Brez obveznosti in brez kartice. Klic traja 30 minut. Sistem si lahko najprej ogledate in preizkusite, brez registracije.

Vsako drugo naročilo je samo na Portalu Vsak pogoj z navedkom in stranjo Brez ocene ujemanja, odločite vi
Poročilo o ustreznosti Primer

Ureditev centralne kuhinje Splošne bolnišnice Nova Gorica

URAD RS ZA OKREVANJE IN ODPORNOST· CPV 45000000· Goriška· rok 10. sep 2026
8 izpolnjujete1 ne izpolnjujete3 nejasno1 ukrepajte
Izpolnjujete
Letni promet najmanj 250.000 € v zadnjih treh letih
Vaš promet: 412.000 € (2025), 380.000 € (2024), 356.000 € (2023).
„Ponudnik mora izkazati povprečni letni promet najmanj 250.000 EUR v zadnjih treh poslovnih letih."razpisna_dokumentacija.pdf · str. 14
Ne izpolnjujete
Referenčni posel najmanj 500.000 € v zadnjih petih letih
Vaša največja referenca: 310.000 € (OŠ Dobrepolje, 2023). Manjka 190.000 €.
„Ponudnik je v zadnjih petih letih uspešno izvedel vsaj en istovrsten posel v vrednosti najmanj 500.000 EUR brez DDV."razpisna_dokumentacija.pdf · str. 17
Ni mogoče ugotoviti
Zavarovanje splošne odgovornosti
Zahteva je navedena brez višine kritja. Manjka podatek v dokumentaciji, ne v vašem profilu.
„Ponudnik mora imeti sklenjeno zavarovanje splošne odgovornosti za škodo, povzročeno tretjim osebam."razpisna_dokumentacija.pdf · str. 21
Ukrepajte prej
Certifikat ISO 9001, veljaven na dan oddaje
Vaš certifikat poteče 12. okt 2026, 32 dni pred rokom oddaje.
„Ponudnik mora razpolagati z veljavnim certifikatom ISO 9001 na dan oddaje ponudbe."razpisna_dokumentacija.pdf · str. 9
Ponazoritev. Naročilo je resnično, podatki o podjetju izmišljeni. Sistem ne izračuna odstotka ujemanja. Vsako zahtevo pokaže posebej, z navedkom in stranjo.
Kaj dobite

Štiri stvari, ki jih ročno ni mogoče početi vsak dan

Vsaka od njih je razlog, zakaj to danes počnete ročno in zakaj se v praksi ne zgodi.

Oba vira, ne samo TED

TED in Portal javnih naročil. Tudi objave pod mejno vrednostjo, ki jih orodja, zgrajena samo na TED, sploh ne vidijo.

Štiri stanja, ne odstotek

Vsak pogoj dobi svoje stanje in dobesedni navedek s stranjo. Nobenega »98 % ujemanja«, ki ga ni mogoče preveriti.

Jutranje obvestilo

Vsak dan ob 6.00 samo razpisi, ki ustrezajo vašemu profilu, in v eni vrstici, zakaj je vsak prišel.

Rok se ne izmuzne

Popravke in premaknjene roke zaznamo samodejno in vas obvestimo, preden je prepozno.

Kako deluje

Od objave do jasnega odgovora

Pet korakov, vsak dan, brez vašega posredovanja.

Zajem

Vsak dan zajamemo objave s TED in s Portala javnih naročil. Tudi tiste pod mejno vrednostjo, ki jih orodja, zgrajena samo na TED, sploh ne vidijo.

Ujemanje

Filtriramo po CPV kodah, regiji (NUTS) in razponu vrednosti, po vašem profilu, ne po ugibanju. Naročilo brez navedene vrednosti vam pokažemo, ne skrijemo.

Dokumentacija

Razpisno dokumentacijo prenesemo samodejno, vključno z ZIP paketi in skeniranimi PDF-ji. Skenirane dokumente preberemo z OCR v slovenščini.

Razčlenitev

Iz dokumentacije izluščimo posamezne pogoje: promet, reference, kadre, licence, zavarovanja, izključitvene razloge. Vsak s citatom in stranjo.

Odgovor

Vsak pogoj dobi eno od štirih stanj glede na vaš profil, s povezavo na točno določilo, iz katerega izhaja.

Kako je zdaj

Zvečer, po službi, ob 180 straneh dokumentacije

Desetine podjetij z 10 do 20 zaposlenimi to počne enako: odprejo Portal, listajo, ugibajo in ugotovijo prepozno.

Preveč objav, premalo pravih

Na Portalu je vsak dan na desetine novih objav. Za vas so relevantne morda tri na teden. Ostalo je listanje.

Pogoji so zakopani

Ali izpolnjujete pogoj o prometu ali referencah, piše na strani 47 od 180. Vsakič znova, za vsak razpis posebej.

Rok mine tiho

Naročnik objavi popravek in premakne rok. Če tega ne opazite, ste delo opravili zastonj.

Zakaj drugače

Štiri stanja namesto ene številke

Vsak pogoj iz dokumentacije dobi natanko eno od štirih stanj, in povezavo na določilo, iz katerega izhaja.

Izpolnjujete

Pogoj je izpolnjen. Poleg piše, kateri podatek iz vašega profila to dokazuje in iz katerega določila pogoj izhaja.

Ne izpolnjujete

Pogoja ne izpolnjujete. Bolje danes kot po dveh tednih priprave ponudbe.

Ni mogoče ugotoviti

Iz objavljene dokumentacije ali iz vašega profila ni razvidno. Povemo, katera od obeh strani manjka.

Ukrepajte prej

Izpolnili boste, če nekaj uredite pravočasno: potrdilo, zavarovanje, podaljšanje licence. Skupaj z rokom, do kdaj.

»Ni mogoče ugotoviti« je pravilen odgovor. Konkurenca se trudi to skriti, ker njihovo trženje obljublja gotovost. Mi ga pokažemo, ker je tam, kjer napačna presoja stane dva tedna dela ali izgubljen posel, iskren »iz objavljenega ni razvidno« uporabnejši od samozavestnega ugibanja.
Prednost

Objave, ki jih tuja orodja ne vidijo

Po ZJN-3 se javno naročilo začne pri 40.000 € brez DDV za blago in storitve ter pri 80.000 € za gradnje. Postopek male vrednosti med tem in evropskimi pragovi je zgodovinsko 55 do 60 % vseh slovenskih postopkov po številu, in te objave živijo na Portalu javnih naročil, ne na TED.

Orodja, zgrajena na TED

Vidijo naročila nad evropskimi pragovi. Za podjetje z 12 zaposlenimi je to večinoma napačen razred poslov, ne glede na to, ali gradi, dobavlja ali izvaja storitve.

TenderWatch

Zajema oboje. Prav objave z oznako SL1 (nacionalne, pod evropskim pragom) so tiste, za katere se majhno podjetje dejansko poteguje. V zadnjem zajemu jih je bilo 58 % vseh objav na Portalu.

Sistem že teče

Zajem že teče

Spodnje številke so skupni podatki o zajemu, osveženi samodejno, vključno s tem, čez koliko različnih področij CPV segajo trenutno odprti razpisi. Same objave so na voljo uporabnikom pilota.

782zajetih objav
37področij CPV med odprtimi
100% z razpisno dokumentacijo
6zajemov brez napake
Pogosta vprašanja

Kaj nas vprašajo najprej

Ali to napiše ponudbo namesto mene?
Ne. TenderWatch pove, ali sploh smete in morete oddati ponudbo: pogoj za pogojem, s citatom. Pisanje ponudbe je drug posel in drugo orodje. Raje delamo eno stvar dobro.
Zakaj ne pokažete enega odstotka ujemanja?
Ker je zavajajoč. »98 % ujemanje« zveni odlično, dokler ni tistih 2 % izključitveni razlog, zaradi katerega vas izločijo. Namesto ene številke dobite seznam pogojev in koliko jih je v katerem stanju.
Kaj pa naročila pod mejno vrednostjo?
To je bistvo. Po ZJN-3 se javno naročilo začne pri 40.000 € brez DDV za blago in storitve ter pri 80.000 € za gradnje. Postopek male vrednosti med tem in evropskimi pragovi predstavlja večino vseh slovenskih postopkov po številu, in te objave so na Portalu javnih naročil, ne na TED. Orodja, zgrajena samo na TED, jih ne vidijo.
Kako veste, da je razčlenitev pravilna?
Vsak pogoj je vezan na dobesedni navedek, dokument in stran. Ne parafraziramo, zato lahko vsako trditev preverite v izvirniku. Kjer citata ni, je stanje »ni mogoče ugotoviti«, nikoli ugibanje.
Kaj potrebujete od mene?
Profil podjetja: dejavnost (CPV), regije, kjer delate, razpon vrednosti, reference, licence in zavarovanja z veljavnostjo. Vnos je enkraten, potem se vzdržuje sam.
Kje so shranjeni moji podatki?
Na strežniku v Evropski uniji. Podatkov o vašem podjetju ne posredujemo tretjim osebam in jih ne uporabljamo za noben drug namen.
Kdaj bo na voljo?
Zajem objav že deluje. Ujemanje in razčlenitev sta v izdelavi. Prijavite se na čakalno listo. Pilot začenjamo z majhnim številom podjetij, da vsakemu lahko posvetimo čas.